УРОК МУЖНОСТІ
14.02.2014 року

ТЕМА: Обпалені війною.

МЕТА: - сформувати уявлення про історію афганської війни 1979-1989 років,                    військових конфліктів сучасності;
              - розвивати свідоме ставлення до виконання своїх обов’язків;
              - виховувати почуття патріотизму та готовності до Захисту Вітчизни.

ЧАС:  90 хвилин.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: актова зала.
  1. Перегляд документального фільму «Афганістан. Травень 88-го».
  2. Вступне слово керівника клубу «Вітчизна» Онищука В.Л.
          25 років відділяє нас від цієї дати 15 лютого 1989 року, коли  завершилося виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану. Цього дня було поставлено останню крапку в трагічній сторінці тієї кривавої “неоголошеної війни”.
       Афганська війна стала важким іспитом і трагедією для сотень тисяч людей. Молоді хлопці, майже одразу після шкільної лави попадали в жахливе пекло війни. Через Афганську війну пройшли  більш як сто тисяч військовослужбовців колишнього Радянського Союзу.
Історія афганської війни пам’ятає багато прикладів героїзму та мужності, самопожертви та вірності військовому обов’язку . Хто був там, пройшов сувору школу випробувань через суворий афганський клімат, душманські обстріли та засади, смерть товаришів.  Ми схиляємо голови перед офіцерами і солдатами, що віддали своє життя, виконуючи солдатський обов’язок.
В Україну не повернулися  з війни 3360 її синів, із яких 3280 загинуло, 80 пропало безвісти або потрапили  в жахливий полон. Це склало  чверть від усіх втрат Радянської армії за 10 років тієї “війни”.
        Сьогодні до нас завітав безпосередній учасник тих подій, член «Спілки ветеранів Афганістану» __________________________________
______________________________________________________________,
який розповість нам про ту війну. Прошу до слова.
  1. Виступ представника «Спілки ветеранів Афганістану» _________________________________________________________
  2. Ведучий. Але жахливе вогнище війни час від часу знову спалахує в різних куточках світу. І уже теперішні військовослужбовці Збройних Сил України приймають участь у ліквідації наслідків збройних конфліктів, надають допомогу у встановленні миру у цих країнах. Це Ліван, Сьєрра-Леоне, Ірак, Ліберія, Косово. До нас завітав учасник бойових дій, який проходив службу у складі українського контингенту в Іраку ____________________________
__________________________________________________________
  1. Спілкування з учасниками бойових дій.
Запитання 1
Який епізод за час Вашого перебування в Афганістані (Іраку) запам’ятався найбільше?
Запитання 2
Чи могли Ви відмовитися від перебування в складі обмеженого контингенту?
Запитання 3
Як Ви боролися зі страхом, адже в любу мить Вас могли вбити?
Запитання 4
Свідком яких прикладів мужності та героїзму Ви були на цій війні?
  1. Заключне слово.

Сторінки історії афганської війни, інших військових конфліктів є яскравим прикладом мужності, самопожертви та вірності військовому обов’язку. Наш обов’язок – пам’ятати про героїв та учасників війни, брати з них приклад.

Комментариев нет:

Отправить комментарий