Відкритий урок з основ здоров’я у 5-А класі
14.03.2014 р.
Тема: Соціальна небезпека інфекційних захворювань.
Поняття про туберкульоз і ВІЛ-інфекцію.
Мета уроку: розширити знання учнів про інфекційні захворювання (туберкульоз, ВІЛ/СНІД); ознайомити із шляхами передачі та методами захисту від цих інфекцій; розвивати навички активного слухання, уміння виділяти головне, аналізувати; виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я .
Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, плакати, аркуші паперу, фломастери, «мікрофон», тестові завдання.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
  • 1. Організаційний момент
1.1. Привітання, установка на позитивний настрій.
1.2. Перевірка присутності учнів.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
  • 2. Актуалізація опорних знань
2.1. Перевірка домашнього завдання. Заслуховування повідомлень про небезпечні інфекційні захворювання.




2.2. Вправа  «Мікрофон».
1. Які ви знаєте інфекційні захворювання?
2. Які із них є на даний час невиліковними?
3. Що є збудником таких хвороб?
4. Яку ви знаєте зброю проти вірусів, мікробів?
5. Що сприяє зміцненню імунітету?
  • 3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Повідомлення теми, мети й завдань уроку.
Девіз уроку: «Уміння продовжувати життя – це, насамперед. уміння не вкорочувати його»  (О.Богомолець).
3.2. Релаксаційна вправа (імунітет – наша фортеця).
  • 4. Етап засвоєння нових знань


4.1 Визначення понять ВІЛ, СНІД, туберкульоз, паличка Коха.
4.2 Інформаційне повідомлення про ВІЛ, туберкульоз (перегляд відео).


4.3 Робота в групах.


       І група «Шляхи поширення ВІЛ»
ІІ група – «ВІЛ не передається в разі»
ІІІ група «Правила захисту від ВІЛ-інфікування»
ІV група – «Шляхи поширення туберкульозу»
V група «Профілактика туберкульозу».
Звітування груп.

  • 5. Узагальнення й закріплення знань
5.1. Тестове завдання для закріплення знань. (Тест № 13, роздавальний матеріал.)
Відповіді: 1АВ; 2В; 3ВГ; 4БВГ; 5Б; 6АГ
5.2. Гра «Зроби подарунок імунітету». («Ланцюжок».)
Учні по черзі називають один чинник, що сприяє зміцненню імунітету.
5.3. Відповіді на проблемні запитання.
  • 6. Підбиття підсумків уроку
Прийом «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці я дізнався…
Сьогодні на уроці я навчився…
  • 7. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
7.1. Завдання для всього класу.
Підручник: повторити &18-23
Робочий зошит: c. 47-48
     
     7.2. Додаткове завдання (за бажанням):
      1.Скласти правила убезпечення від туберкульозу та ВІЛ.

Позначте всі правильні відповіді.
1. Туберкульоз розповсюджується:
А повітряно-крапельним шляхом
Б через укуси тварин
В через молоко хворих корів
Г через шкірні контакти
2. Збудник туберкульозу:
А паличка Манту
Б віруси
В паличка Коха
Г глистяна інвазія
3. Ознаками туберкульозу є:
А біль у правому боці
Б судоми
В постійне покашлювання
Г слабкість, швидка стомлюваність, зниження апетиту
4. Для знищення збудників хвороб, потрібні:
А комп’ютер
Б ліки
В свіже повітря
Г зміцнення імунітету
5. ВІЛ вражає:
А легені
Б імунітет
В нервову систему
Г серце
6. ВІЛ розповсюджується через:
А кров
Б слину
В комарів
Г статеві контакти

Позначте всі правильні відповіді.
1. Туберкульоз розповсюджується:
А повітряно-крапельним шляхом
Б через укуси тварин
В через молоко хворих корів
Г через шкірні контакти
2. Збудник туберкульозу:
А паличка Манту
Б віруси
В паличка Коха
Г глистяна інвазія
3. Ознаками туберкульозу є:
А біль у правому боці
Б судоми
В постійне покашлювання
Г слабкість, швидка стомлюваність, зниження апетиту
4. Для знищення збудників хвороб, потрібні:
А комп’ютер
Б ліки
В свіже повітря
Г зміцнення імунітету
5. ВІЛ вражає:
А легені
Б імунітет
В нервову систему
Г серце
6. ВІЛ розповсюджується через:
А кров
Б слину
В комарів
Г статеві контакти

Комментариев нет:

Отправить комментарий