Урок мужності
Тема: Україна – єдина соборна країна.
Мета: виховання в учнів почуття патріотизму, гордості за свою країну, свідомого ставлення до виконання свого громадянського обов’язку.
Учень-читець 1:
Родитись українцем —
Це велика Честь i слава.
Рiдний край свiй полюбити
Найважливiша справа.
Учень-читець 2:
В нiм пливуть глибокi рiки,
І шумлять степи безкраї,
Стрункi гори пнуться в хмари,
Синьооке море грає.
Учень-читець 3:
Буйне збiжжя колосисте
На врожайних росте рiллях.
Є у надрах сiль i нафта,
Вiск, залiзо i вугiлля.
Учень-читець 4:
Українцi й українки —
Всi кохають до загину
Славну землю батькiв своїх —
Свою рiдну Україну.
Звучить Гімн України!!!!
Вчитель: Дорогі учні та вчителі ! Ми зiбралися для того, щоб пригадати важливу дату в історії України – 22 січня 1919 року. Ця дата знаменує возз’єднання українського народу, української держави в одну велику соборну Україну. Незважаючи на всі перепони, прагнення багатьох країн та їх керівників протягом різних історичних епох, ми змогли довести всiм i самим собi, що Україна — це високорозвинена держава, що вона могутня духом, має свою iсторiю, культуру i мистецтво. Історія України – це історія боротьби за свою незалежність та соборність. Щоб нагадати історію того буремного часу, переглянемо відео сюжет.
Сюжет про Соборність(12 хв)
Учень : Ніби звертаючись до нас, один з творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський говорив про день 22 січня: "Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі". Його слова стали справді пророчими.
Вчитель: 24 серпня 1991 року нарешті Україна здобула свою омріяну незалежність. З того часу пройшло 23 роки. По різному можна трактувати ці часи. Важким був процес розбудови державності. Було багато помилок, прорахунків, незрозумілих вагань із сторони в сторону: до Росії чи до Європи. І нарешті український народ, вийшовши на майдан в листопаді 2013 року, прогнавши корупційну владу Януковича, вибрав шлях до демократії, свободи та європейської спільноти. Але на заваді цьому стала кремлівська влада на чолі з Володимиром Путіним. «Зелені чоловічки», анексія Криму, створення ДНР, ЛНР, підтримка зброєю бойовиків та російських найманців, бойові дії на сході України, неймовірна брехня російських телеканалів – все це направлено на знищення української державності. Путін та його «глашатаї» відверто заявляють, що такої держави, як Україна, не існувало і не має існувати на карті світу. В російських підручниках міняють історію: виявляється, що таких держав, як Київська Русь, УНР, ЗУНР, взагалі не існувало на території України. Тому зараз нам, українцям, потрібно, як ніколи, бути разом, пліч-о-пліч, щоб відстояти свою соборність та незалежність. Наші воїни на сході України, показуючи чудеса героїзму, доказують це всьому світу. Легендою стали «кіборги», які більше 200 діб тримали Донецький аеропорт. Будівлі аеропорту не витримали, а наші «кіборги» стояли до кінці. Напружені бої тривають на даний час біля Дебальцевого, де знаходяться також і воїни нашого гарнізону: підрозділи 30-ї ОМБр, 54 ОРБ, 10-го мотопіхотного батальйону.
Вірш учня 10-го класу Богдана Ткачука: «Повертайся живим»
Презентація на тему: «Війна в долях учителів та учнів» Бібліотекар школи В.С.Бриковець.
Вірш учениці 3-Б класу Загоровської Валерії.
Пісня: Це моя земля. Учениця 7-Б класу Лілія Корнійчук.
Заключне слово: День Соборності — це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. А поразка Української Народної Республіки нагадують сьогоднішньому українському суспільству про необхідність єдності всього українського народу, розбудови сильної держави та боєздатної армії.
Комментариев нет:
Отправить комментарий